Agrion univerzitu úspešne absolvovalo 15 študentov

Počas desiatich týždňov ich školili odborníci členských firiem Agrion– Združenia dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR, ktoré toto podujatie zastrešuje už štvrtý rok. Študenti prostredníctvom sérií prednášok a exkurzií získali ucelený prehľad o najnovších trendoch v poľnohospodárstve a množstvo informácií priamo z praxe, ktoré im uľahčia uplatniť sa na trhu práce. Osvedčenia im slávnostne odovzdal prorektor SPU pre komunikáciu a prax Pavol Findura a prezident Agrionu Peter Matejovič.

Agrion univerzita je pre študentov pridanou hodnotou v ich vzdelávaní. Okrem možnosti zoznámiť sa bližšie s praxou zároveň získavajú možnosť vytvoriť si kontakty s budúcimi zamestnávateľmi. Získaný certifikát študentom uľahčí nájsť si zamestnanie v oblasti predaja a servisu techniky. Združenie Agrion má zhruba 85-percentné zastúpenie na trhu a členské firmy zamestnávajú vyše 1000 pracovníkov.