Cieľom spolupráce Klubu 500 s vysokými školami je skvalitnenie odbornej prípravy študentov

V Bratislave sa 25. januára 2018 stretli predstavitelia Klubu 500 s vedením  ôsmich vybraných univerzít, s ktorými Klub 500 v októbri 2017 uzatvoril Memorandum o spolupráci. Slovenskú poľnohospodársku univerzitu na stretnutí zastupoval rektor Dr.h.c. prof. Ing. Peter Bielik, PhD.

Predmetom rokovania bolo napĺňanie jednotlivých úloh a záväzkov memoranda, ako aj diskusia o ďalšom smerovaní vysokého školstva na Slovensku. Členovia  Klubu 500 odovzdali  zástupcom univerzít  zoznamy tém diplomových a dizertačných prác, na ktorých sú pripravení spolupracovať v rámci svojich spoločností. Cieľom je poskytnúť študentom zmysluplné témy, riešenie ktorých  prispeje k ich osobnému a profesionálnemu rastu. Zároveň jasne prezentovali stanovisko, že súčasné nastavenie financovania vysokých škôl nie je nijakým spôsobom previazané na uplatniteľnosť absolventov vo vyštudovanom odbore a normatív na študenta nezohľadňuje materiálovú náročnosť jednotlivých študijných odborov.

V súčasnosti Klub 500 pripravuje tézy na pravidelné stretnutia s politickými stranami, pričom chce  predložiť na diskusiu aj témy vysokého školstva. O uvedených problémoch chce zároveň diskutovať aj na stretnutiach na úrovni ministerstiev.  Rektori univerzít a členovia Klubu 500 sa dohodli na príprave a predstavení spoločných téz na reformu školstva na Slovensku.

Členovia Klubu 500 majú záujem o zlepšenie komunikácie s vybranými univerzitami a sú pripravení pomáhať im pri zlepšení vybavenosti a zabezpečení financií pre skvalitnenie odbornej prípravy absolventov. To bolo aj cieľom Memoranda o spolupráci, ktoré uzatvorili  v októbri 2017 v Podbrezovej s predstaviteľmi Univerzity Komenského, Slovenskej technickej univerzity, Ekonomickej univerzity, Technickej univerzity vo Zvolene, Technickej univerzity v Košiciach, Univerzity Mateja Bela, Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre a Žilinskej univerzity.

Klub 500 je neziskové občianske združenie založené v roku 2002 slovenskými vlastníkmi a spoluvlastníkmi spoločností zamestnávajúcich viac ako 500 zamestnancov. Klub vznikol s cieľom chrániť záujmy slovenských podnikateľov a zamestnávateľov  doma  aj na pôde európskych inštitúcií. Už viac ako desať rokov navrhuje riešenia, prispievajúce k zlepšovaniu podnikateľského prostredia, zvyšovaniu zamestnanosti a rastu priemyselnej produkcie.

Ísť späť