Detská letná univerzita SPU 2022 - FOTOGALÉRIA AKTIVÍT

Promócie - 8. júl 2022

Detskú letnú univerzitu, ktorú organizovala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre uzatvorila slávnostná promócia. V Aule SPU si diplomy s titulom Academicus Junior prevzalo 32 úspešných absolventov.

Mladý psychológ - 8. júl 2022

Deti sa zoznámili s povolaním psychológa, dozvedeli sa, čo je náplňou jeho práce a ako funguje kariérne poradenstvo. Vyskúšali si hry na výber povolania a zisťovali, kto je viac technický typ a kto kreatívny. Aktivitu zabezpečili pracovníci Univerzitného poradenského a podporného centra SPU.

Mladý hipológ - 8. júl 2022

Deti získali základné informácie o plemenách koní, dozvedeli sa, ako sa koníky správajú v jazdiarni, v boxe a vo výbehu. Naučili sa základy správneho jazdenia a ovládania koňa. Aktivitu zabezpečili pracovníci Ústavu chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov.

Mladý botanik - 8. júl 2022

Malí študenti získali základné informácie o Botanickej záhrade SPU a rastlinnej ríši, naučili sa všeličo o liečivých rastlinách a vyskúšali si presádzanie rastlín v skleníkoch. Milým prekvapením bol bambusový hájik v areáli Demonštračnej záhrady BZ.

Mladý chovateľ - 7. júl 2022

Deti navštívili Univerzitné vivárium a dozvedeli sa zaujímavosti o živote jeho exotických obyvateľov. Aktivitu zabezpečil Ústav chovu zvierat Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov.

Mladý čokolatier - 7. júl 2022

Máte radi čokoládu? Chcete sa dozvedieť, ako sa vyrába, spoznať ten výnimočný a magický proces? Počas kurzu mladý čokolatier deti objavili kakaové bôby, spoznali a vyskúšali si proces praženia, lúpania a výroby čokolády, pripravili si vlastnú čokoládu alebo pralinky.  Aktivitu zabezpečil Ústav potravinárstva Fakulty biotechnológie a potravinárstva.

Mladý vodič - 7. júl 2022

Deti si overili svoje znalosti dopravných značiek a pravidiel bezpečnosti cestnej premávky. V praktickej časti súťažili v streľbe zo vzduchovky a vyskúšali si riadenie motorového vozidla, motocykla a traktora.

Mladý olympionik - 6. júl 2022

Účastníci Detskej letnej univerzity SPU sa zoznámili so základnými myšlienkami olympijských hier. Absolvovali vybrané športové disciplíny a overili si svoje športovo-vôľové vlastnosti.

Mladý potravinár - 4. júl 2022

Vo Výskumnom centre AgroBioTech sa deti naučili o stavbe ľudského tela a funkciách niektorých orgánov, zapojili sa do prípravy a pečenia cereálnych sušienok, zhodnotili ich chuť, vzhľad, vôňu a ďalšie vlastnosti prostredníctvom senzorického dotazníka a vyrobili si náhrdelník z cestovín a potravinárskeho farbiva.

Mladý lingvista - 4. júl 2022

Malí študenti objavovali prírodu s cudzími jazykmi - anglickým a nemeckým. Získali slovnú zásobu súvisiacu s prírodou, naučili sa pomenovať nielen zvieratá, rastliny, ovocie, ale aj poľnohospodárske stroje, v areáli univerzity hľadali skryté kvízové otázky, zahrali si spoločenskú hru Goose a za skvelé výkony získali zaujímavé ceny. Aktivitu zabezpečilo Centrum jazykov.

Mladý sokoliar - 1. júl 2022

Deti získali základné informácie o Univerzitnej sokoliarni, naučili sa ako sa správať k opereným dravcom v prírode a ako sa o ne starať.

Mladý kynológ - 1. júl 2022

Deti získali poznatky o umiestnení psíkov v kotercoch a potrebe ich venčenia, o využití pracovných psov, naučili sa, ako motivovať psíka, aby vykonal požadovaný cvik.

Mladý výživár - 1. júl 2022

Deti sa dozvedeli, čo je potravinová pyramída, ako má vyzerať zdravý tanier, prečo je dôležité zdravé stravovanie. Zistili, koľko živín a energie nám poskytujú nielen výživné potraviny, ale aj sladkosti, vyskúšali si prácu s prístrojom Omron a absolvovali zábavno-vedomostný kvíz.

Imatrikulácie - 1. júl 2022

V Aule Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre 32 detí vo veku od 8 do 12 rokov absolvovalo slávnostné imatrikulácie, na ktorých dostali výkazy o štúdiu.

Ísť späť