Grantová výzva Nadácie ESET zameraná na mentoring žiadateľov o prestížny ERC grant

Mentoringová iniciatíva ERC pre slovenskú vedeckú komunitu

Termín pre podávanie žiadostí grantovej výzvy Mentoring žiadateľov o ERC grant je 21. januára 2022.

V roku 2021 vyčlenila Nadácia ESET na túto grantovú výzvu 30-tisíc eur. Odborným garantom a partnerom grantovej výzvy je Centrum vedecko-technických informácií Slovenskej republiky (CVTI SR).

CIEĽ PROGRAMU

Grantová výzva zameraná na zvýšenie úspešnosti slovenských podávateľov prostredníctvom cielenej a dlhodobej mentoringovej podpory pri príprave výskumného projektu, od spracovania prvotnej idey po vypracovanie konkurencieschopného projektového návrhu. Očakávaný dopad mentoringovej schémy v strednodobom časovom horizonte:

- zvýšenie povedomia, účasti a najmä kvality výskumných návrhov podávaných slovenskými vedcami a výskumnými pracovníkmi,

- zvýšenie počtu projektov s pozitívnym hodnotením a projektov, ktoré postúpia do najužšieho finálneho výberu.

VÝŠKA GRANTU

Štipendium poskytované za účelom pokrytia nákladov na komplexný mentoring pre spolu 6 individuálnych vedcov/žiadateľov, pôsobiacich v slovenských vedeckých inštitúciách, do výšky 5 000 eur na jedného vedca/podávateľa projektu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM PROGRAMU

Uzávierka prijímania žiadostí: 21. januára 2022

Zverejnenie výsledkov: 21. február 2022

Realizácia mentoringového projektu: od 22. februára 2022 - 30. novembra 2022

Záverečné vyúčtovanie projektov: do 18. decembra 2022

PRÍJEMCOVIA GRANTU

Iniciatíva je určená vedcom, ktorí spĺňajú podmienky profilov výskumných pracovníkov ERC (Starting, Consolidator alebo Advanced profil) a majú nápad na inovatívny a originálny výskumný projekt, s ktorým sa plánujú uchádzať o ERC grant v horizonte 3 rokov (a realizovať ho v slovenskej inštitúcii).

Viac informácií