H2020 Comfocus: Príležitosť pre mladých výskumníkov

Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre v spolupráci s Fakultou biotechnológií a potravinárstva sú súčasťou medzinárodného výskumného projektu H2020 Communities on Food Consumer Science (COMFOCUS). Cieľom projektu je vybudovať medzinárodnú komunitu výskumníkov v oblasti spotrebiteľského správania so zameraním hlavne na zdravé potraviny, harmonizovať metodiku výskumu pri používaní klasických, ale aj inovatívnych výskumných metód a zdieľať výskumnú infraštruktúru, do ktorej je za SPU v Nitre zapojené Laboratórium spotrebiteľských štúdií.

Počas májových Medzinárodných vedeckých dní 2022 na FEM SPU v Nitre bola oficiálne spustená prvá výzva na využitie "Easy Questionnaire Tool", softvéru, vytvoreného univerzitou vo Wageningene na harmonizovanú tvorbu dotazníkov. Výzva je určená pre mladých výskumníkov a môžu sa do nej zapojiť aj mladí vedeckí pracovníci, doktorandi a študenti inžinierskeho štúdia z SPU v Nitre. Dokonca je možné vytvoriť malé tímy, v ktorých budú pracovať školitelia spolu so svojimi študentmi.

Prihlásiť sa možno individuálne, ale aj skupinovo. Výzva ponúka bezplatné virtuálne využitie softvéru pre výskumné účely v oblasti zdravých potravín.

Viac informácií, ako aj jednoduchú prihlášku nájdete na www.comfocus.eu