Participatívne workshopy v rámci projektu EIT- Cross KIC RIS
1. workshop: Podpora inovačnej a podnikateľskej kultúry na SPU v Nitre
!Zmena termínu!
Termín: presúva sa z 16. decembra, na 20. januára 2021 od 9:00 do 15:00, online
Univerzitná pôda je ideálnym prostredím pre vznik nových myšlienok a prevratných inovácií. Na to, aby z týchto inovácií vznikali produkty a služby, ktoré využíva široká škála zákazníkov je dôležité neustále kultivovať nielen inovačnú, ale aj podnikateľskú povahu univerzity.
- Ako zabezpečiť efektívny transfer know-how do podnikateľského sektora?
- Ako prinášať udržateľné inovácie?
- A ako sme na tom na našej univerzite dnes?
Aj týmto otázkam sa budeme venovať počas participatívneho workshopu spolu s doc. Mgr. Ing. Dankou Moravčíkovou, PhD., riaditeľkou Kancelárie projektových a transferových činností na SPU v Nitre a Ing. Adamom Brockom, biznis dizajnérom a spoluzakladateľom inovačného štúdia Kiuub. Kiuub pomáha firmám zlepšovať ich existujúce produkty alebo rozbiehať úplne nové. Adam v ňom má pod palcom tím biznis dizajnérov a zlepšovanie interných aj klientskych inovačných kapacít. Okrem toho rozbehol viacero komunitných projektov. A k inováciám sa dostal vďaka akceleračným programom, v ktorých pomáhal startupom a spoločensky prospešným projektom s nastavením dlhodobej udržateľnosti.
Na workshope sa pozrieme na to, ako pristupovať k budovaniu inovačnej kultúry a podnikateľského modelu na SPU v Nitre. Súčasťou programu je panelová diskusia, ktorej cieľom je pochopenie súčasnej situácie z pohľadu účastníkov. Prostredníctvom metodológie HEInnovate zhodnotíme aktuálny stav, identifikujeme silné aj slabé stránky, ale hlavne príležitosti pre budúcnosť inovačnej a podnikateľskej kultúry na SPU v Nitre.
Pre koho je workshop určený?
- Zástupcovia univerzity a fakúlt
- Prodekani zaoberajúci sa spoluprácou s praxou
- Výskumní pracovníci so záujmom o tému inovácií a transferu know-how do podnikateľského sektora
Program:
- Význam inovačnej kultúry a podnikateľského modelu pre budúcnosť akademických inštitúcií
- Metodológia HEInnovate
- Panelová diskusia k 8 tematickým okruhom sebahodnotiaceho nástroja
- Praktická časť: sebahodnotenie SPU v Nitre prostredníctvom HEInnovate
Tešíme sa na vás! :)
2. workshop: Príprava konceptu inkubátora pre inovácie v agropotravinárstve
!Zmena termínu!
Termín: presúva sa z 18. decembra na 22. januára 2021 od 9:00 do 14:00, online
Hlavným poslaním inkubačných programov je pomoc s validáciou inovácií, produktov alebo služieb. Spájajú v sebe vzdelávací rozmer v kľúčových podnikateľských témach, mentoring expertov z praxe, networking s investormi, ale predovšetkým zvýšenie šancí na úspech na trhu. SPU v Nitre má ambíciu rozbehnúť vlastný koncept inkubátora zameraného na inovácie v agropotravinárstve. Tento koncept však nechceme tvoriť od stola, ale spolu s kľúčovými zúčastnenými stranami a potenciálnymi účastníkmi. Preto sme sa rozhodli zorganizovať participatívny workshop, na ktorom sa spolu pozrieme na aktuálnu ponuku expertíznych činností a služieb, ktorými SPU disponuje. V rámci prípadovej štúdie sa pozrieme na praktické fungovanie startupového akcelerátora zameraného na mestské inovácie. A v praktickej časti rozdiskutujeme možnosti nastavenia systému spolupráce s praxou.
Workshopom vás bude sprevádzať doc. Mgr. Ing. Danka Moravčíková, PhD., riaditeľka Kancelárie projektových a transferových činností na SPU v Nitre a Ing. Adam Brocka, biznis dizajnér spoluzakladateľ inovačného štúdia Kiuub. Kiuub pomáha firmám zlepšovať ich existujúce produkty alebo rozbiehať úplne nové. Adam v ňom má pod palcom tím biznis dizajnérov a zlepšovanie interných aj klientskych inovačných kapacít. Okrem toho rozbehol viacero komunitných projektov. A k inováciám sa dostal vďaka akceleračným programom, v ktorých pomáhal startupom a spoločensky prospešným projektom s nastavením dlhodobej udržateľnosti.
Pre koho je workshop určený?
- Zástupcovia univerzity a fakúlt
- Reprezentanti MBA programu Agribusiness&Commerce
- Doktorandi a post-doktorandi
- Zástupcovia podnikateľského sektora
Program:
- Informácie o príprave univerzitného Katalógu expertíznych činností a služieb pre prax
- Prípadová štúdia: Zákulisie startupového akcelerátora
- Praktická časť: Ako by sme mohli zlepšiť systém spolupráce s praxou?
Tešíme sa na vás! :)