Výzva: OPKZP-PO2-SC211-2018- 42

Názov projektu: Podpora informačných aktivít zameraných na zníženie rizika povodní a na objektívne informovanie o nepriaznivých dôsledkoch zmeny klímy

Identifikácia projektu ITMS2014+:
310020R571

Koordinátor projektu:
doc. Ing. Ján Horák, PhD.

Doba realizácie projektu:
11/2019 - 06/2021

Druh projektu:
EŠIF (Európske štrukturálne fondy)
OP KŽP (Operačný program Kvalita životného prostredia)

Popis projektu:

Projekt je zameraný na informačné aktivity zaoberajúce sa znížením rizika povodní a na objektívne informovanie o nepriaznivých dôsledkoch zmeny klímy.

Cieľom projektu je objektívne informovať cieľovú skupinu o nepriaznivých dôsledkoch zmeny klímy, ako sú vlny horúčav, sucho, prívalové dažde, povodne, zosuvy pôdy a erózia pôdy. Projekt zároveň rieši informovanosť cieľovej skupiny v rámci otázky adaptácie na tieto mimoriadne udalosti.

Cieľovou skupinou projektu sú študenti stredných a vysokých škôl, pedagógovia, odborníci v dotknutých oblastiach a široká verejnosť. Cieľová skupina nadobudne relevantné informácie týkajúce sa dotknutej problematiky projektu prostredníctvom informačných programov, ktoré budú zahŕňať súťaže, prednášky, praktickú environmentálnu výchovu vo forme exkurzií v teréne, informačné dni na školách a hlavne praktické ukážky počas informačnej aktivity „letná škola“. Tieto aktivity budú podporené vytvorením webstránky s riešenou problematikou a tvorbou audiovizuálnych dokumentov.

Webová stránka: https://zmenaklimy.sk