KULTÚRA KVALITY

Kultúra Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre (SPU v Nitre) sa dlhodobo zameriava na kvalitu svojimi postojmi a hodnotami, ktoré má zapracované vo svojich strategických dokumentoch.

Súčasný systém vyžaduje vytvorenie kultúry kvality, ktorá je významnou hnacou silou riadenia kvality vzdelávania moderného vysokého školstva. Je to nikdy nekončiaci proces, ktorý zaväzuje SPU v Nitre neustále poskytovať a implementovať systém kvality, ktorý začína od ľudí, hodnôt a zosúladenia poslania.

Inšpirovaní našou históriou a poháňaní snahou o inovácie je kvalitné vzdelávanie a vedecká integrita prostriedkom pre našu angažovanosť v spoločnosti. SPU v Nitre rozvíja a implementuje kultúru kvality vzdelávania v uskutočňovaných študijných programov a súvisiacej tvorivej činnosti v študijných odboroch: biológia, biotechnológie, ekonómia a manažment, poľnohospodárstvo a krajinárstvo, potravinárstvo a strojárstvo na všetkých stupňoch a formách vzdelávania.

SPU v Nitre je súčasťou európskeho vzdelávacieho priestoru a spoločného európskeho výskumného priestoru s cieľom rozvíjať významnú medzinárodnú úroveň tvorivej činnosti.

SPU v Nitre ako koherentná inštitúcia, poskytuje široké odborné zázemie pre celoživotné vzdelávanie a prax.

Kultúra kvality vychádza z nasledovných predpisov:

SPU v Nitre prijala primárnu zodpovednosť za kvalitu poskytovaného vzdelávania na všetkých súčastiach vysokej školy, na všetkých úrovniach, vo všetkých aspektoch a implementovala štandardy SAAVŠ do hlavného predpisu Vnútorný systém zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania kvality na SPU v Nitre. Predpis slúži ako základ pre integráciu politík, štruktúr ale aj procesov do celistvého previazaného vnútorného systému.

SPU v Nitre má vytvorené vhodné štruktúry  vnútorného systému zabezpečovania kvality vysokoškolského vzdelávania pre celú univerzitu. Vo vnútornom systéme vymedzila právomoci, pôsobnosť a zodpovednosť jednotlivých štruktúr, vedúcich zamestnancov, ďalších zamestnancov a iných zainteresovaných strán za zabezpečenie kvality vysokoškolského vzdelávania a súvisiacich činností.

V zmysle zabezpečovania kvality bola vytvorená Rada pre vnútorný systém zabezpečovania kvality vzdelávania (RVSZK), ktorá dohliada na zosúlaďovanie štandardov a iných vnútorných procesov do vzdelávacieho procesu.

Súčasťou hodnotenia kvality je pravidelný monitoring, vyhodnocovanie a revidovanie vnútorného systému.