Voľnočasové aktivity

tl_files/download/Pictures/Title_banner/archiv/ilustracky/5.jpgŠtudentský život nie je iba o učení a knihách. Univerzita ponúka študentom široké možnosti ako tráviť voľný čas, relaxovať, venovať sa športu alebo koníčkom. Dlhoročnú tradíciu majú jarné a jesenné študentské dni, festival domácich klobás, karnevalový sprievod mestom, hokejový zápas medzi tímami oboch nitrianskych univerzít či imatrikulačný ples, ktorý na vás čaká už v novembri.

Na univerzite pôsobí Folklórny súbor ZOBOR, Divadielko na Osmičke, Študentský‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ Spolok Pasteur, poľovnícky krúžok Buteo, kynologický krúžok, sokoliari sv. Svorada, Miestny spolok Slovenského Červeného kríža, Vysokoškolské biblické hnutie a ďalšie zoskupenia. Zaujímavé aktivity v oblasti medzinárodných kontaktov ponúkajú lokálne pobočky organizácie AIESEC či dobrovoľníci z ESN – Erasmus Student Network.

Záujemcov o poľovníctvo určite poteší možnosť absolvovať poľovnícke skúšky. V univerzitnej Autoškole Akadémia môžu získať vodičské oprávnenie na všetky typy motorových vozidiel.

Centrum univerzitného športu SPU v Nitre

tl_files/download/Pictures/UNIVERZITA/zaujmova_cinnost/student_life26.JPGAk uprednostňujete rekreačný alebo dokonca vrcholový šport, môžete sa venovať volejbalu, basketbalu, florbalu, plávaniu, tenisu, kulturistike, jazdectvu a ďalším disciplínam. K dispozícii máte ihriská v blízkosti študentských domovov a v areáli Centra univerzitného športu. Nájdete tu 25-metrový krytý plavecký bazén, športovú halu, pohybové štúdio, fit-centrum, tenisové kurty, ihrisko na plážový volejbal, outdoorové ihrisko a ďalšie možnosti pre športovanie.